Nieśmiertelnik | Helichrysum

Nieśmiertelnik | Helichrysum

Występowanie


Rośnie na suchych, kamienistych lub piaszczystych terenach wokół Morza Śródziemnego.  Prowansalski poeta Jean Aicard poświęcił jej nawet swój wiersz. Pomimo, że uprawa tego złotożółtego kwiatu stała się obecnie stosunkowo rzadka, nadal jest silnie zakorzeniona w tradycji śródziemnomorskiej.


Termin kwitnienia

Sezon występowania: od lipca do sierpnia. Co ciekawe, nieśmiertelnik jest gatunkiem chronionym, więc jeśli przypadkiem znajdziecie go w naturze, nie zbierajcie go, tylko zamówcie odmianę uprawną w swojej kwiaciarni lub u nas ?


Kolor kwiatu


Grecka etymologia bardzo dobrze opisuje tę roślinę, ponieważ helios oznacza słońce, a chrysum – złoto.


Zastosowanie


Nieśmiertelnik można używać również jako przyprawę. Chociaż nazywana jest „rośliną curry” i pachnie jak curry w proszku, nie jest spokrewniona z tą mieszanką przypraw. Ma raczej żywiczny, nieco gorzki aromat przypominający szałwię lub piołun, a jego młode pędy i liście są często używane duszone w śródziemnomorskich daniach mięsnych, rybnych lub warzywnych.

W naszej ofercie znajdziecie szeroką gamę kolorystyczną helichrysum. Kwiaty te idealne sprawdzą się jako dekoracje stołów, zaproszeń ślubnych, dekoracji tortów i innych słodkości, fotografii produktowej itp. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

Kategorie

Dodaj komentarz

Zobacz również